jak dojść do zui 3.5

bananix

New Member
Mar 19, 2018
22
0
1
witam,
czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak zaktualizowac system z 2.5.462 do 3.5.316ST. Na wstępie zaznacze że nie dokońca wiem czym np. jest ROM albo bootloader lub TWRP. próbowałem z guidem od MikeS ale nic nie wyszło z tego. Czy sa jekieś wersje spolszczone albo bez chińskiego systemu( mam na mysli apki i sklepu)

Wojtaszi

New Member
May 21, 2017
7
0
1
30
Zobacz na YT poradnik polski do żuk Z2 wgrywania romu. Procedura jest praktycznie taka sama, nie pamiętam jaki bloger to robił. Generalnie jak nie masz o tym zielonego pojęcia to może być średnio. Oryginalne zui wgrasz przez qfil tylko i dobrze żebyś nie uwalił telefonu przy tym. Pamiętaj o odblokowaniu bootloadera.

Wysłane z mojego Z2 Pro przy użyciu Tapatalka

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
witam,
czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak zaktualizowac system z 2.5.462 do 3.5.316ST. Na wstępie zaznacze że nie dokońca wiem czym np. jest ROM albo bootloader lub TWRP. próbowałem z guidem od MikeS ale nic nie wyszło z tego. Czy sa jekieś wersje spolszczone albo bez chińskiego systemu( mam na mysli apki i sklepu)
Zainstaluj transocks https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fobwifi.transocks
Wciśnij zielone kółko i poczekaj aż się pojawi VPN w pasku powiadomień .
Teraz sprawdź aktualizacje . Dostaniesz ota do 3.1.194 . Dalej daj znać to dam link do 3.5.316

Jun 6, 2017
47
1
8
34
witam,
Na xda masz poradnik. Pobierz kolejne wersje softu i aktualizujemy przez systemowa aplikację - updated. A do 3.5.16 przez chiński VPN i ota.
Jedyne co możesz zrobić by aplikacje były po polsku to morelocale.

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka

bananix

New Member
Mar 19, 2018
22
0
1
Zainstaluj transocks
Wciśnij zielone kółko i poczekaj aż się pojawi VPN w pasku powiadomień .
Teraz sprawdź aktualizacje . Dostaniesz ota do 3.1.194 . Dalej daj znać to dam link do 3.5.316[/QU

Udało mi sie dojśc do 3.1.194 wiec czekam na linka od ciebie

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Wszystkie na Oreo 8.1 działają podobnie . Aex 5.4 , RR czy Cosmic z pełnym wsparciem dla projektu treble. Bardzo dobrze działa też Mokee 80.1( też pewnie niebawem z treble project ) . Wszystko jest na xda . Ja teraz jestem na aex 5.4 I jest ok

bananix

New Member
Mar 19, 2018
22
0
1
Aktualnie mam 8.0 i zui 3.5.344. Masz jakis poradnik jak zainstalować room bo nie dokońca sie znam a chce sie zatroszczyć o moj sprzet.

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Aex 5.4 jest trochę wolniejszy ( AnTuTu 131000 ) . Dla mnie to nie problem , ale niektórzy narzekają . Wczoraj testowałem Mokee ( AnTuTu 161000 ) . Także jeśli chodzi o wydajność to Mokee wypada najlepiej z ostatnich wydań Oreo . Musisz odblokować bootloader
Opcje programistyczne
Zaznacz OEM unlocking I włącz debugowanie adb
Oczywiście na Pc zainstalowane sterowniki i minimal fastboot and adb .
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
W folderze adb uruchom CMD ( okno poleceń )
Wrzuć w ten folder twrp.img ( najlepiej redwolf )
https://zukfans.eu/community/threads/recovery-unofficial-treble-red-wolf-recovery-project.7812/
Podłącz telefon z odblokowanymi ekranem do pc i zaakceptuj autoryzacje . Jeśli nie wyskoczy okno z autoryzacją to w oknie poleceń wpisz
adb devices .
Potem
adb reboot bootloader
Uruchomienie się tryb fastboot
Teraz w CMD
fastboot -i 0x2b4c oem unlock-go
To jest moja metoda i działa tylko na 3.5 . Sprawdziłem to 3 razy .
W wersji 1.9-3.1 potrzebny jest unlock_bootloader.img

Telefon się zrestartuje i wyczyści wszystkie dane i pamięć wewnętrzną .
Ponownie się zrestartuje i pojawi się na 5 sekund menu start . Użyj klawisza ściszania i wybierz fastboot ( bootloader )
Teraz w cmd
fastboot -i 0x2b4c flash recovery nazwa_twrp.img ( czyli dokładnie nazwa pliku twrp który instalujesz . W tym wypadku redwolf-z2row......IMG ) enter
Po instalacji użyj klawisza ściszania i wybierz start recovery I power
Jesteś w twrp
Wrzuć rom , gappsy i magisk zmodyfikowany jeśli chodzi o root na wersjach z treble . Oficjalna nie działa . Na xda są linki w drugim poście w wątku Aex treble

Last edited:

bananix

New Member
Mar 19, 2018
22
0
1
jestem w tym momecie i po wpisaniu
C:\Users\bananix\Desktop\telefon\adb>fastboot -i 0x2b4c flash recovery RedWolf-z2_row-TREBLE_twrp.img
error: cannot load 'RedWolf-z2_row-TREBLE_twrp.img': No such file or directory
mam cos takiego

Teraz w cmd
fastboot -i 0x2b4c flash recovery nazwa_twrp.img ( czyli dokładnie nazwa pliku twrp który instalujesz . W tym wypadku redwolf-z2row......IMG ) enter
Po instalacji użyj klawisza ściszania i wybierz start recovery I power
Jesteś w twrp
Wrzuć rom , gappsy i magisk zmodyfikowany jeśli chodzi o root na wersjach z treble . Oficjalna nie działa . Na xda są linki w drugim poście w wątku Aex treble[/QUOTE]

Attachments

bananix

New Member
Mar 19, 2018
22
0
1
Wejdź we właściwości twrp.img i skopiuj nazwę . Musi być dokładnie to samo ty dałeś inną nazwę niż masz . Albo zmień nazwę na twrp i wtedy
fastboot -i 0x2b4c flash recovery twrp.img
C:\Users\bananix\Desktop\telefon\adb>fastboot -i 0x2b4c flash recovery twrp.img
target reported max download size of 1610612736 bytes
sending 'recovery' (22236 KB)...
OKAY [ 0.536s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.166s]
finished. total time: 0.705s

C:\Users\bananix\Desktop\telefon\adb>
jest chyba git.Mam tylko pytanko mam opcje
START<---- ta mam wybrac? (glupie pytanie ale wole nie popełnić bledu jak ostatnim razem )
RESTART BOOTLOADER
RECOVERY MODE
POWER OFF
BOOT TO FFBM