jak dojść do zui 3.5

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
134
43
Nie , instaluj wszystko na raz . Jeszcze możesz zrobić kopię wszystkich partycji . Może będziesz chciał wrócić do zui 3.5

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
134
43
w jakiej opcji to mam ?
po wszystkim reboot system?
Kopię zapasową robisz w twrp . System , data , boot , firmware , EFS , cache , vendor . Potem możesz przywrócić taką kopię jak chcesz wrócić do tego . Dosłownie w parę minut .

Oct 10, 2017
49
5
8
Takie pytanko mam odnośnie tej kopii, bo mam ochote protestować inne Romy ale chciałbym mieć możliwość wrocenia do mojego aktualnego systemu. Mam najnowszy ZUI i jeszcze nie odblokowywałem BL. Jeżeli odblokuję BL i wgram TWRP np. to od RedWolfa to system mi wstanie bez problemów?

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
134
43
Takie pytanko mam odnośnie tej kopii, bo mam ochote protestować inne Romy ale chciałbym mieć możliwość wrocenia do mojego aktualnego systemu. Mam najnowszy ZUI i jeszcze nie odblokowywałem BL. Jeżeli odblokuję BL i wgram TWRP np. to od RedWolfa to system mi wstanie bez problemów?
Wstanie bez problemów , ale odblokowanie bootloadera powoduje wyczyszczenie telefonu , tracisz wszystkie dane .

Oct 10, 2017
49
5
8
Wstanie bez problemów , ale odblokowanie bootloadera powoduje wyczyszczenie telefonu , tracisz wszystkie dane .
Troszkę nie na temat ale mam kolejne pytanko. Mam Zuk Z2 nie pro na AEX 5.3 i cos wyczytałem ze nowa wersja wymaga nowego twrp i jakiego pliku do zflashowania prawda to ?

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
134
43
Do ostatniego aex 5.4 najpierw instalujesz facrory2vendor.zip dla swojego telefonu , potem twrp ,restart do recovery i w nowym już twrp instalacja najnowszego Aex 5.4 . Gdy po tym będziesz chciał instalować starsze wersje musisz zainstalować vendor2factory.zip , starsze twrp , restart i można instalować starsze wersje systemu .

Oct 10, 2017
49
5
8
Do ostatniego aex 5.4 najpierw instalujesz facrory2vendor.zip dla swojego telefonu , potem twrp ,restart do recovery i w nowym już twrp instalacja najnowszego Aex 5.4 . Gdy po tym będziesz chciał instalować starsze wersje musisz zainstalować vendor2factory.zip , starsze twrp , restart i można instalować starsze wersje systemu .
Thx za poradnik. Powiedz mi proszę czy po zrobieniu tego i instalacji nowego AEX strace wszystkie ustawienia?

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
134
43
Jak przechodzisz z poprzedniej wersji Aex to możesz zrobić dirty flash bez żadnych wipe . Działa , sam tak zrobiłem ale byłem na wersji 5.4 z 6 kwietnia ( z2pro) i wszystko było ok . Ale nie wiem jak będzie z np. Aex 5.2 czy 5.3 . Według mnie można spróbować , jak będzie źle działać to wtedy factory reset .

Last edited:
Oct 10, 2017
49
5
8
Jak przechodzisz z poprzedniej wersji Aex to możesz zrobić dirty flash bez żadnych wipe . Działa , sam tak zrobiłem ale byłem na wersji 5.4 z 6 kwietnia ( z2pro) i wszystko było ok . Ale nie wiem jak będzie z np. Aex 5.2 czy 5.3 . Według mnie można spróbować , jak będzie źle działać to wtedy factory reset .
Powiedz mi dodali do nowej wersji moze wbudowany blocker aplikacji na wzór lub pin? Wiesz moze jak w wbudowanej aplikacji do zdjęć ustawić aby frontowy aparat nie robił lustrzanych zdjęć/odwróconych? Czy teraz w kontaktach da się zaznaczać jakis kontakt i bezpośrednio dodać go do czarnej listy? Bo obecnie trzeba przepisywać nr co jest wkurzające