Lenovo ZUK Z2 Polski serwis.

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Witam , gdzie w Polsce mogę naprawić zuk z2? . Telefon widzi kartę SIM, ale zero sygnału, zasięgu ...

Jul 26, 2017
130
2
18
Za zobacz czy masz nr imei. Musisz wejść w informacje o telefonie i w status sieci komórkowej i tam na dole powinien być imei a jak go nie ma albo jest niepełny to uwalony jest efs. Jak masz kopię tej partycji efs to spróbuj ja przywrócić

Last edited:
Mar 16, 2017
183
17
18
Za zobacz czy masz nr imei. Musisz wejść w informacje o telefonie i w status sieci komórkowej i tam na dole powinien być imei a jak go nie ma albo jest niepełny to uwalony jest efs. Jak masz kopię tej partycji efs to spróbuj ja przywrócić
A serwis polecam : Go Repair przesyłka tam i powrót i diagnoza za free

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Witam. Dzięki za informacje. W miejscu o którym mówisz brak imei. Z telefonem nic nie robiłem, tak jak przyszedł z chin tak użytkowałem. Nie mam żadnej kopi, czy w takim przypadku jest możliwość naprawy??

Mar 16, 2017
183
17
18
Witam. Dzięki za informacje. W miejscu o którym mówisz brak imei. Z telefonem nic nie robiłem, tak jak przyszedł z chin tak użytkowałem. Nie mam żadnej kopi, czy w takim przypadku jest możliwość naprawy??
Jaki room posiadasz?

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Włożyłem kartę sim, pojawi się IMEI 15 cyfr, niżej jest tez IMEI SW tylko dwie cyfry "00"...

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Szukam serwisu w Pl , ponieważ zgłosiłem usterkę w sklepie gdzie kupiłem telefon, po paru mailach w których opisałem problem, wysalam film itp. napisali czy istnieje możliwość naprawy na lokalnym rynku. Jak myślicie zgodzić się na take rozwiązanie ? Czy żądać naprawy w chinach ?

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Oczywiście pierw muszę przedstawić kosztorys naprawy, a oni musza wyrazić zgodne na pokrycie kosztów tej naprawy.

Mar 16, 2017
183
17
18
Próbowałeś włożyć inną kartę sim?. Jeszcze wejdź w ustawienia - wybór operatora - ręczny

Wysyłając tel. do Chin masz nie wyjęte minimum 3 miesiące. Ja w twojej sytuacji wysłałbym do Repair( miałem telefon po morskiej 5minutowj kompieli) to nic nie kosztuje puki co. Oni diagnozują i przedsawiają cenę jeśli się nie zgadzasz odsyłam ą i nie płacisz nic.

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Zgłosiłem usterkę w GoRepair, czekam na kuriera. Jak będę wiedział więcej, opiszę sytuację. Teraz czekam.

Dzięki za rady i info o gorepair konkretny kontakt.

Sep 27, 2017
81
0
6
Opłaca się wymienić wyświetlacz? Jakie to były by koszta? Pytam bo na wysokości belki powiadomień i ciut poniżej mw. padł mi dotyk po całej szerokości wyświetlacza.

Wilki

New Member
Nov 2, 2017
14
0
1
Witam. sprawa wygląda następująco, wycena naprawy to 600zł płyta do wymiany, tak stwierdziła firma Go Repair. Oczywiście chiny odmówiły pokrycia takich kosztów, zaproponowali mi 45$ zniżki na zakupy w ich sklepie ( www.volumerate.com). Nie zgodziłem się, zażądałem aby przyjęli telefon na naprawę gwarancyjną.
To odpisali mi :

If you want to fix, you need to pay the both shipping fee and repairing fee.
According to our policy, should the item become defective after 150 days from shipment, customers will still be allowed to send the unit back to us. We will help by forwarding the item to the manufacturer for repair or replacement. Until the product arrives at our warehouse, the shipping cost both ways have to be covered by the customer. Any cost incurred during the process will be at customer's expense as well...
Can you accept this ?

Telefon kupiony w marcu tego roku, a we wrześniu padł... Za wysyłkę mogę zapłacić, ale nie będę płacił za naprawę.
Co doradzicie w tej sprawie ?

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
301
49
28
38
biorac pod uwage obecne ceny z2 to bym kupil z olx/allegro za 600 zł uzywke
albo uszkodzony np pobity z obu stron widzialem po 300-350 chodza i plyte sam bym sobie wymienil lub jakis serwis GSM za 50 zł ;)

uroki chinczykow... chcesz to wysylaj i czekaj 2-3 miesiace na sprzet :)

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
W pierwszej kolejności aby wykluczyć błąd software to należy zrobić czystą instalację systemu w qpst/qfil .