nie mogę przeskoczyć na wyższy ROM ponad android 7.1

redtayfun

New Member
Jun 30, 2017
6
0
1
36
Witajcie ZUK Z2plus
Ostatnio chciałem coś zmienić, i potestować android 9.0, i tu pojawił się problem, po instalacji romu z androidem 9.0 dostaję niebieski ekran i telefon się resetuje.
Próbowałem RomY od różnych wydawców, i za każdym razem jest to samo. jak chce wrócić na poprzedni rom to odpala bez problemu.
ktoś coś ?
TWRP najnowszy, 3.3.2

Oct 17, 2019
3
0
1
Witajcie ZUK Z2plus
Ostatnio chciałem coś zmienić, i potestować android 9.0, i tu pojawił się problem, po instalacji romu z androidem 9.0 dostaję niebieski ekran i telefon się resetuje.
Próbowałem RomY od różnych wydawców, i za każdym razem jest to samo. jak chce wrócić na poprzedni rom to odpala bez problemu.
ktoś coś ?
TWRP najnowszy, 3.3.2
Podłączam się pod temat, bo mam to samo i nie wiem co tym zrobić. Mój telefon ZUK Z2

Jun 30, 2017
6
0
1
36
Podłączam się pod temat, bo mam to samo i nie wiem co tym zrobić. Mój telefon ZUK Z2
Udało mi się rozwiązać ten problem. Procedura jest trochę skomplikowana jak dla mnie, choć tragedii nie ma. Największym wyzwaniem jak dla mnie była zmiana bootloadera bo trzeba o niego upomnieć się do zuk developerów. Jednak mail zwrotny z bootloaderem przychodzi szybko.
Kolejnym minusem dla mnie była Konieczność formatowania pamięci wewnętrznej, ale to oczywiście nie jest żaden problem, bo trzeba zrobić kopię zapasową, co zawsze polecam wykonać przed każdą ingerencją w oprogramowanie.

Operacja przebiegła pomyślnie choć mi to zajęło sporo czasu, ale finalnie na pokładzie wylądował android 9.0 Lineage I powiem jedno- kocur !! Rewelacja, jestem zachwycony Dużo możliwości, super konfugurowalny (choć RR wg mnie ma jeszcze więcej ustawień.) dobry aparat, przycisk U-touch działa doskonale, ogólnie telefon super śmiga!!

Proszę się nie sugerować moimi opiniami na temat trudności, gdyż nie robię tego na co dzień i taka operacja była dla mnie małym wyzwaniem .
Jak ktoś częściej bawi się w zmiany w sofcie na pewno sobie poradzi bez problemu.. Najwyżej zajmie mu to trochę więcej czasu - jak mnie (ok 5h wraz z kopia zapasowa)

Przy pracy opierałem sie naporadniku z tego źródła :

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/help/getting-blue-screen-flashing-roms-t3877661/amp/

Jak by ktoś miał jakieś pytania postaram się w miarę swojej wiedzy podpowiedzieć, pomóc.
Powodzenia

Oct 17, 2019
3
0
1
Wyśle ktoś pliki na serwer żeby mógł sobie ściągnąć i wgrać na telefon ZUK Z2 (PLUS) przez QFIL-a, albo porostu nazwy plików które potrzebuję do wgrania krok po kroku który pierwszy. Dziękuję

Jun 30, 2017
6
0
1
36
W linku który podałem naprawdę jest wszystko, jest kolejność plików, jest sposób instalacji. Przerabiałem to ok miesiąca temu, a że nie robię tego na codzień więc mi już wyleciało z głowy szczegóły.
Na pewno instalacje przez qfil trzeba tak dziwnie wykonać że przy całkowicie wyłączonym telefonie trzeba trzymając dwa klawisze power i chyba volume up i w tym samym czasie wtykać kabel do komunikacji z kompem. Ja to robiłem kilkanaście raz aż się udało. Jak będzie ok to qfil wyświetli ze połączono.
Jest koleś na yt "android guru" pokazuje w skróconej wersji jak to podłączyć.
Ale i tak trzymałem się instrukcji z linka.
Jak Twój angielski nie jest wystarczający wspomóż się Google translatorem. Może trochę rozwiać sytuację

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka