Niska szybkość odczytu sekwencyjnego w Zuku Z2.

Sep 27, 2017
81
0
6
Witam. Czy od zapełnienia pamięci systemowej jest opcja aby odczyt sekwencyjny sprawdzany w Androbenchu spadł o połowę (w stosunku do deklarowanej wartości)?

Mam teraz 200 MB/s w odczycie i 35-45 MB/s w zapisie. Odczyt może tak nie spadł ale i tak jest to około 50 MB/s poniżej deklarowanej wartości (-20%). Z kolei zapis to już tragedia - to ponad o połowę mniej niż przewiduje norma (około 100 MB/s).

W załączniku zapodaję wynik z testu na Tabletowo.pl.
Tu z kolei w testach wyszło im tak jak mi (200-50). Czyżby w Zuku Z2 były dwie partie zastosowanej pamięci eMMC?

Czy opróżnienie dysku ze zbędnych rzeczy z powrotem podniesie mi wynik odczytu? czy może muszę podjąć inne kroki w tym celu?

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
296
49
28
38
ja zauwazylem ze jak pamiec prawie cala pelna to ogolnie fon zmula :)

na jakim romie siedzisz ??
ja obecnie na CITRUS CAF i mam 226 odczytu a zapisu 45
wolne miejsce ok 30 GB

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
296
49
28
38
rom w sumie swietny, tylko brakuje mi opcji ze przycisk home wybudza ekran

za to w moim przypadku jedyny rom gdzie mi dziala serwer FTP

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
296
49
28
38
gps dziala perfekcyjnie szybki fix dokladnosc 5m,
wkoncu dziala wspomniany serwer FTP,
bardzo plynny rom zero zmulek przyciec lagow,
bateria mi odczuwalnie lepiej trzyma,

no ale ma mniej dodatkowych opcji konfiguracyjnych, tak czy siak poki co zostaje na tym romie do stabilnej wersji Oreo

Sep 27, 2017
81
0
6
Bateria lepiej tu trzyma niż na AEX 4.6?

To już poważny argument dla mnie bo ja intensywnie używam fona a do tego mam taką pracę że praktycznie ciągle jestem w necie. Także wytrzymałość baterii to wysoce ceniona cecha.

A jak szybkie ładowanie? działa Tobie?

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
296
49
28
38
nie wiem bo laduje na noc jak spie
fona nie uzywam intensywnie, glownie nawigacja i muzyka przez BT w pracy. nawet kart sim w nim nie mam :)
przy mojim uzywaniu sobie 2 dni telefon dziala, na aex 1,5 dnia

Sep 27, 2017
81
0
6
Ja ładuje albo na nic albo podpinam go w robocie do powerbanku. Ale jednak planuje kupić odpowiedni kabel do szybkiego ładowania go (3 amperowy) więc byłem ciekaw czy działa Tobie szybkie ładowanie. Łatwo to sprawdzić przy odpowiedniej aplikacji na androida która pokazuje natężenie prądu podczas ładowania smartfona. Ja mam teraz zwykły kabel 1-amperowy i to się zgadza w aplikacji.

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
296
49
28
38
nie wiem :) jak mowilem podlaczam na noc jak spie
pozaym dla mnie to pierdoly ile sie laduje ile bateria trzyma itp.. telefon ma dzialac i działa

May 20, 2017
165
7
18
"Trim - (atrybut polecenia ATA Data Set Management Command) pozwala na wysłanie informacji z systemu operacyjnego do kontrolera dysku SSD o zwolnieniu danego sektora (np poprzez usunięcie pliku, którego dane były umieszczone w danym sektorze). Polecenie Trim informuje dysk SSD, które bloki danych nie są już używane i pozwala na ich ponowne zapełnienie danymi. Pomaga to ustabilizować wydajność i kondycję dysku SSD wraz z upływem czasu."

Edit: Właśnie po trimie jakby cały tel mi przyśpieszył i aplikacje szybciej startują

Last edited: