Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
27
Witajcie,
prosiłbym Was abyście tu zamieszczali informacje na temat tego jakich romów używaliście oraz jakiego aktualnie używacie. Wypisujcie dokładną wersję danego romu (lub daty jego release) oraz informacje na temat jego plusów i minusów (np. bugi). Na pewno mała baza takich informacji pomoże niektórym osobom w wyborze romu dla siebie.

Zacznę od siebie:
aktualny rom:
Używam: RR-N-v5.8.0-20170128-z2_plus (rom z dnia 28.01.2017) stworzony przez fedor917 + kernel z 29.01.2017 (Kernel-N-flipped_wolt.zip)

Rom dla mnie prawie ideał, zapewnia bardzo dużą (według mnie, względem poprzedniego LineageOS) możliwość konfiguracji. Jedyny minus to taki, że mimo wgrania nowszego kernela występuje problem z battery drain w stanie spoczynku. Bardzo dużo baterii jest pobierana przez procesy "System LineageOS" lub "Telefon nieaktywny". Zdarza się, że przy SOT 4h więcej energii od ekranu pobrał jeden z wcześniej wymienionych procesów. Dodatkowo nie wiem na ile poważny jest ten problem jednak co jakiś czas (kilka razy na dzień) spoglądając na telefon potrafi on zgubić sieć na kilka sekund (brak zasięgu/0 kresek) i po chwili on samoczynnie powraca. Nie wiem czy to tylko wizualny bug czy faktycznie wtedy nikt by nie mógł się do mnie dodzwonić.
Z tego co wiem niestety fedor zakończył pracę nad tym romem, szkoda.

Ciekawe rzeczy z których korzystam w tym romie i nie koniecznie występują one w innych, jeśli tak to proszę o podanie:
-rozłączenie/zakończenie połączenia guzikiem power,
-monitor ruchu wychodzącego/przychodzącego na pasku stanu ekranu,
-na zablokowanym telefonie wystarczy przytrzymać guzik power a włączy się nam latarka,
-wibracja gdy druga strona odbierze od nas telefon,
-limit powiadomień na X sekund dla danej aplikacji (używam tego przykładowo z telegramem/viberem, gdy z kimś piszę i ktoś wysyła np po 1 wiadomości na sekundę/dwie to telefon nie wydaje dźwięku/wibracji dla każdej wiadomości /co mnie denerwuje/ tylko ustawiam sobie 1 powiadomienie na np. 10 sekund i telefon tak nie "świruje" z powiadomieniami)

używane romy:
-Lineage OS (14.1) - Android 7.1.1 by harsha.pic wersja v6
bugi:
-za bardzo nie pamiętam, bo to było ponad miesiąc temu, coś mi w głowie świta że nie działała między innymi opcja wibracji gdy ktoś odbierze od nas telefon,
-problemy z skonfigurowaniem programów do nagrywania rozmów,

Jeśli battery drain na aktualnym romie będzie mnie wystarczająco denerwował planuję wypróbowanie następujących romów:
-[7.1.x][Z2] Unofficial Dirty Unicorns by davidevinavil
-AICP 12.1 N 7.1.1 by DIEGOCR
-[7.1.x] [Z2] [UNOFFICIAL] AOSP EXTENDED 3.1 [OMS/DUI]

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia nt. powyższych romów i nie tylko to zapraszam do dyskusji.

Jan 8, 2017
125
10
18
27
Uzywam RR od fedora ale na 6.0 + xposed i viperfx i jest to dla mnie idealny rom SoT 7h na lte ! Nie ruszam sie na zadnego nougata xD pozdrawiam

gawlik81

New Member
Nov 28, 2016
11
2
3
38
Ja obecnie używam MK60.1-z2-170221-RELEASE. Testowałem kilka innych ROM'ów głównie Nougat na wszystkich występowały mniejsze lub większe problemy z baterią, nie działały połączenia video w Messager i inne drobne błędy.
Po okresie testów wróciłem do MK60.1 nie zauważyłem błędów, moim zdaniem jest to ROM który doskonale nadaje się do codziennego użytkowania dodatkowo mam doinstalowane:
- Nova Launchr
- CameraMX

Jan 8, 2017
125
10
18
27
Ja obecnie używam MK60.1-z2-170221-RELEASE. Testowałem kilka innych ROM'ów głównie Nougat na wszystkich występowały mniejsze lub większe problemy z baterią, nie działały połączenia video w Messager i inne drobne błędy.
Po okresie testów wróciłem do MK60.1 nie zauważyłem błędów, moim zdaniem jest to ROM który doskonale nadaje się do codziennego użytkowania dodatkowo mam doinstalowane:
- Nova Launchr
- CameraMX
Jak SoT na 6.0 mokkee ? Utouch dziala poprawnie ? Nie gryzie sie przycisk fizyczny home z tapnieciem wstecz ? Troche to irytuje na RR moze ktos ma na to jakis patent co trzeba edytowac zeby sie nie gryzly ?

gawlik81

New Member
Nov 28, 2016
11
2
3
38
SoT nie jestem w stanie dokładnie tego stwierdzić, nie zwracam no to specjalnie uwagi.
Utouch nie działa perfekcyjnie ale to chyba na wszystkich ROM'ach, widziałem gdzieś jakieś instrukcje jak poprawić działanie Utouch ale nie było to dla mnie na tyle uciążliwym problemem aby próbować to rozwiązać.
Występuje u mnie jeszcze jeden problem na MK60.1 (na pozostałych ROM'ach również), czasem po wyłączeniu WiFi lub po wyjściu z zasięgu WiFi nie chce przełączyć się na dane komórkowe pomaga ponowne wyszukanie operatora lub reboot. Nie wiem czy ten problem nie jest związany z moja kartą ponieważ sam ją przycinałem do nano sim.

Mixxer5

Active Member
Nov 12, 2016
115
47
28
25
Też RR, ale od davidevinavil. Jak dotąd najlepszy jaki miałem, ale ma dwa błędy, które sprawiają, że dziś albo jutro przeinstalowuję:

- drain w stanie spoczynku. Chyba każdy ROM dla tego telefonu tak ma i to pomimo Greenify. Jak odblokuję, to bateria schodzi niewiele szybciej niż przy zgaszonym ekranie (wrr...). A próbowałem sporo rzeczy, żeby to powstrzymać.

-pomimo tego, że w stanie spoczynku żre baterię jak szalony, to... zabija procesy w tle, i to w jakiś dziwny sposób, bo niby są, ale alarm mi nie odpala (Alarm Clock Extreme). Drain to dla mnie nawet mniejszy problem, bo w pracy mogę ładować telefon, ale jak do niej zaśpię, to będzie niewesoło.

EDIT: Z ROMów, które mogę polecić- korzystałem też z Mokee. I było naprawdę niezłe, tylko zapominało jakie mam hasło. Tj. hasło było, ale system go nie rozpoznawał, nieważne co bym nie zrobił. Nawet po full wipe telefon potrafił mi znienacka wyrzucić "błędne hasło", co trochę dyskwalifikuje ROM z codziennego użytkowania.

gawlik81

New Member
Nov 28, 2016
11
2
3
38
EDIT: Z ROMów, które mogę polecić- korzystałem też z Mokee. I było naprawdę niezłe, tylko zapominało jakie mam hasło. Tj. hasło było, ale system go nie rozpoznawał, nieważne co bym nie zrobił. Nawet po full wipe telefon potrafił mi znienacka wyrzucić "błędne hasło", co trochę dyskwalifikuje ROM z codziennego użytkowania.
Mam wgrany MK60.1 od około miesiąca i nie spotkałem się z takim błędem, więc może został poprawiony.

Mariusz111

Active Member
Dec 4, 2016
171
29
28
26
Dirty unicorns , wspierany rom na 7.1 ! Ktos cos ? Jakas rzetelna opinia ? Jak SoT ? Stabilnosc ? Jakie bugi ?
Używałem paru wersji DU. Ogólnie super płynny i stabilny. Nie pamiętam jakichś większych błędów poza drobnymi lagami, gdy przełączałem się pomiędzy mapami, Spotify, messengerem. Ale pojawiły się po dirty flashu jakiejś wersji, nie próbowałem później na czysto zainstalować.

Ludzie piszą, że to najpłynniejszy Rom, bo jest na AOSP jako baza a nie CM/LOS.

SoT? Taki jak zawsze przy moim użyciu, czyli ok 5h przy włączonym LTE, wifi przez polowe dnia, chrome, Tapatalk, messenger, snapchat, Spotify, mało rozmów i trochę sms.

Niestety na każdym customie miałem słaby zasięg LTE, dlatego wróciłem do ZUI i jak ustawiłem pod siebie + powiadomienia z aplikacji Floatify to da się tego systemu używać :)

Mixxer5

Active Member
Nov 12, 2016
115
47
28
25
Mam wgrany MK60.1 od około miesiąca i nie spotkałem się z takim błędem, więc może został poprawiony.
Ostatnio korzystałem gdzieś w styczniu. To jest w ogóle jakaś dziwna sprawa, bo kilka osób o nim wspominało, ale chyba tylko u mnie występował z taką częstotliwością. Nie wykluczam, że spróbuję wgrać dziś właśnie MK (ale chyba 7), na razie się dokształcam. Całkiem niezły wydaje się nowy Lineage.

Niestety na każdym customie miałem słaby zasięg LTE, dlatego wróciłem do ZUI i jak ustawiłem pod siebie + powiadomienia z aplikacji Floatify to da się tego systemu używać :)
Szczerze mówiąc, to problem z zasięgiem miałem na każdym ROMie (jak ZUI to nie wiem, prawie nie używałem), tak samo jakieś dziwne anomalie w stylu- po rozmowie tel gubi na chwilę sieć albo pełny zasięg, ale nie da się wykonać połączenia bez restartu. Jak się ma czas, to żaden problem, ale jak trzeba wykonać telefon "na już", to gorzej.

Jan 8, 2017
125
10
18
27
Macie jakies wiesci na temat obiecanego przez lenovo globalnego zui ? Lub kiedy indyjska wersja bedzie miala aktualizacje ? ;)

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
27
Nic niestety mi na ten temat nie wiadomo.

Od 2 dni korzystam z "ResurrectionRemix-M-v5.7.4-20161222-z2_plus" od Fedora to jest RR pod Andka 6 i jest też jakaś lipa, 27% baterii i tylko 3h sot :/

Doriath

New Member
Feb 17, 2017
14
1
3
Minęło niespełna 30h od odłączenia telefonu od ładowarki, zui 2.5 by francko, wiekszosc czasu na wifi. Mało gier. Myślę, że wynik, mimo wszystko, bardzo dobry :) 16936351_1366090523465714_135680866_o.png

korbielow

New Member
Mar 7, 2017
4
0
1
Kupiłem tego ZUK-a. Jaki wgrać do niego soft ? Ma być dobrze spolszczony, nie miec lagów i bateria ma trzymać długo.
p.s. testowal ktos MIUI na nim ?

Mariusz111

Active Member
Dec 4, 2016
171
29
28
26
Kupiłem tego ZUK-a. Jaki wgrać do niego soft ? Ma być dobrze spolszczony, nie miec lagów i bateria ma trzymać długo.
p.s. testowal ktos MIUI na nim ?
Miui z bugami, starym systemem i zabezpieczeniami. Lineageos, RR, mokee, du, aicp, zui francko są spolszczone. Bateria na du, RR, mokee bardzo dobra. Na zui 2.5 też.

korbielow

New Member
Mar 7, 2017
4
0
1
RR,du- czyli dla mnie te beda chyba najlepsze spolszczone + bateria dobra. Który z tych lepszy ?

a te softy znajde tutaj na forum ?

gawlik81

New Member
Nov 28, 2016
11
2
3
38
RR,du- czyli dla mnie te beda chyba najlepsze spolszczone + bateria dobra. Który z tych lepszy ?

a te softy znajde tutaj na forum ?
Ja używam MoKee 60.1 według mnie to dobry rom dla Zuk'a. Wszystkie informacje na temat tego romu znajdziesz na tym forum.