1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

Discussion in 'Polish' started by kretovsky, Feb 22, 2017.

1. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Member

https://yadi.sk/d/pV3qkVz33L7YnJ

Nie wiem jak bateria, nigdy nie byl to dla mnie priorytet ani wyznacznik, telefon ma mi po prostu działać sprawnie, a to wlasnie o dziwo ten rom robi :) sa wazniejsze sprawy na glowie niz to czy na romie X bedzie 20 minut dluzej trzymal niz na romie Y ;)

po malym debloacie, wywaleniu stockowego launchera i wgraniu Nova Launcher Pro, dobrej konfiguracji, dla mnie ten rom to to czego szukalem.

Unzagi likes this.
  2. zelos156

zelos156 Active Member

AEX 4.5 kozak jakich mało. Miesiąc siedziałem na AEX 4.4 niezawodna bestia. Najgorsze jest w tym yo że się mi telefon rozdupcył... Szkoda bo dobry device z niego jest. :)

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka

3. Qtendo

Qtendo Member

U was też na zui aplikacja od gmaila nie chce się synchronizować? Mam włączoną synchronizację

4. zelos156

zelos156 Active Member

Na zui mało co chce chodzić Normalnie...

5. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Member

mi na zui wsio smigalo najlepiej :)
    gdyby nie lockscreen nie zmienial bym romu

6. rob71

rob71 New Member

to Miui nie ma polskiego i sklepu Play (można dograć) nie mniej brak

7. kretovsky

kretovsky Active Member

Siedzę na gizom 2.0 telefon tak się ścina że dramat, czasem czekam kilka sekund na wysunięcie się klawiatury, czasem ktoś dzowni i nie mogę odebrać :/ jaki polecacie? Zastanawiam się nad pure nexus z XDA lub Francko na zui 2.3

Zui mi się podoba.

8. Qtendo

Qtendo Member

Gizrom 2.0 najlepszy, w każdym innym jest coś nie tak, w du kiepsko działa czytnik linii papilarnych, do reszty nie mogę się przyczepić ale ten czytnik woła o pomstę do nieba, w aex tragiczny aparat, czytnika nie sprawdzałem bo po włączeniu aparatu od razu restart i wgrywanie zui

Up nie wiem co ty zrobiłeś z tym romem ale u mnie nigdy nie było sytuacji by się coś lagowało

9. zelos156

zelos156 Active Member

Na aex masz teraz przecież camcode z zui najnowszego. Tak więc aparat jest tak samo dobry jak na zui.

Ja testuje [​IMG]

10. Qtendo

Qtendo Member

Ty masz jakiś paranoid android przecież, dobry jest?
    Ja aex 4.5 ściągałem z xda i aparat był słabszy niż w zui

11. zelos156

zelos156 Active Member

Dobry, ale jeszcze nie jest 100% ale to kwestia kilku updatow. Zapierdala jak mały samochodzi, ale ma kilka bugów. Testuje go tylko dlatego bo developer mnie poprosił, żeby wyłapać błędy ja mu je raportuje i naprawiamy. Ogólnie z Paranoid Android mam doczynienia od czasów 2011. Uwielbiałem ten system, był zawsze jednym z najlepszych. Potem go zabrakło przez jakiś czas teraz znów powrócił projekt. Developerzy od ParanoidAndroid tworzą system OxygenOS dla OnePlus.

12. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Member

Jest PL, wystarczy uzyc morelocale2 i wybrac PL, dograc czcionke z polskimi znakami i masz 100% polski.
    co do sklepu play to tak jak w 99% customach... nie ma ;) wrzucasz gaaps i masz pakiet od google :)

Blagam.. nie wiem co w nowym AEX odjebali ale aparat to jakas porazka, fotki rozmyte i problemy z lapaniem ostrosci ze jakas masakra, duzo ludzi to zglasza na XDA.
    Tak jak kolega wyzej, jak tylko odpalilem aparat to na momencie powrot do MIUI :)
    Do tego u mnie na aex nie trybi GPS, na 4.4 jako tako szlo zlapac fixa ze slaba dokladnoscia, tak na 4.5 wogle fixa nie lapie :/

13. rob71

rob71 New Member

gdzie wybrać to morelocale2? i jak wyrzucić te chińskie dodatki?

14. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Member

instalujesz ze sklepu play, z aptiode czy apke pobrana z neta
    a smieci wywalasz jak w kazdym innym romie, MIUI juz ma roota, wiec tylko root explorer ci potrzebny, ewentualnie Titanium backup zeby zobaczec sciezke gdzie te smieci siedzą ;)

ja juz mam wyczyszczony system, zmieniony launcher, ikony, polski jezyk i smiga pieknie :)

15. rob71

rob71 New Member

dzięki, może zrobię jeszcze jedno podejscie. Mam słabość do Miui po Xiaomi :)

16. kretovsky

kretovsky Active Member

Też nie wiem. Na początku było ok, 95% aplikacji instaluje od razu po zainstalowaniu nowego romu, później już tylko korzystam z telefonu. Im dłużej tym gorzej, tak przeważnie z każdym romem jest. Z zui 2.5 od francko też zrezygnowałem, bo po miesiącu-dwóch była padaka że cierpliwości mi brakowało, nie wiem co go tak zmula. Na co dzień korzystam z standardowych aplikacji typu snapchat, telegram, messenger, gmail (5 skrzynek) no i jeszcze aquamail testuje na 2 skrzynkach. Czytnik linii najlepiej zdecyodwanie na ZUI śmiga.

Share This Page