Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

Mar 11, 2017
1
0
1
Cześć też mam ZUK Z2, zainstalowałem ROM od franco76 ZUI 2.3.042 ST na andku 6.0.1
wszystko fajnie, ale denerwuje mnie język chiński w aplikacji U-health, w ustawieniach szukałem i chyba nie można zmienić jezyka na angielski
na ZUI 2.0 pamiętam była ta aplikacja po angielsku, jest jakiś sposób by na ZUI 2.3 to zmienić?

czy ZUI 2.5 jest lepsze od ZUI 2.3? warto zmieniać?

Ainar

New Member
Mar 13, 2017
7
5
3
Od czwartku testuję najnowszy build Mokee (7.1) i jak na razie miodzio. Doinstalowany mam Nova Launcher bo nie mogę znieść applowatego interfejsu oryginału, a jako aparatu używam Snap Camera Trial (duzo opcji, dobra jakość i za darmo). SOT zdecydowanie powyżej 6h, ale nie ocenię teraz na 100%, bo mi się w międzyczasie podładował przy kopiowaniu plików. Co nie zmienia faktu, że ostatnie pełne ładowanie miał w czwartek po południu, a w poniedziałek rano jeszcze 40% mimo instalowania i testowania aplikacji. Jeden problem to brak domyślnie opcji ustawienia telefonu w tryby "spotkanie" i "cichy", do których jestem przyzywczajony. Trzeba sobie ręcznie stworzyć profile w ustawieniach i zrobić skrót na pulpicie albo użyć jakiejś dodatkowej apki do tego.

krzychu18

New Member
Mar 15, 2017
5
0
1
Witam. Czekam na wyjście mojego Żuka z cła. Trochę to trwa, więc mam czas na szukanie odpowiedniego ROMa. Obecnie waham się między MoKee a Dirty Unicorn obydwa na Nougacie. Wiem, że MoKee można aktualizować przez OTA, nie wiem natomiast jak jest z DU. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Dzięki.

Dec 11, 2016
19
2
3
29
Witam. Czekam na wyjście mojego Żuka z cła. Trochę to trwa, więc mam czas na szukanie odpowiedniego ROMa. Obecnie waham się między MoKee a Dirty Unicorn obydwa na Nougacie. Wiem, że MoKee można aktualizować przez OTA, nie wiem natomiast jak jest z DU. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Dzięki.
DU nie ma OTA. Ja obecnie siedzę na Zui nougat od francko, testowałem wiele romów i ten jak dla mnie wykorzystuje najwięcej jego możliwości.

Testował ktoś Cosmic-OS?

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
26
Musze powiedzieć, że zarówno na AICP, DU jak i RR mam ten sam problem, po kilku dniach (~tydzień?) system bardzo źle zarządza energią. Dodam, że wszystkie potrzebne aplikacje instaluje i konfiguruje od razu po wrzuceniu romu, tak że opcja że po tygodniu doinstalowałem jakąś nową apke która tak wcina telefon odpada. Zdarza się, ze gdy mniej siedzę na telefonie to SOT mam na poziomie 3h, bo najwięcej baterii wcinają takie procesy jak System Android oraz Telefon nieaktywny. W chwili pisania postu mam 59% baterii oraz 1h 27min SOT :/ Może ktoś potwierdzić że w nowych wersjach AICP/RR/DU taki problem dalej występuje?

Aug 22, 2016
36
19
8
35
Nic nie wspominają o globalu

Wysłane z mojego ZUK Z2132 przy użyciu Tapatalka
Tzn gdzie mieli o tym wspomnieć? Na tej liście nic takiego przecież nie umieszczą.
Wcześniej ZUKa tam nie było, a to jest strona globalna Lenovo, a nie wersja na Indie czy Chiny.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

Jan 8, 2017
125
10
18
27
Nie wydaje mi się żeby to był global , ten telefon nigdy poza Chiny i Indie nie wyszedł ;) pozdrawiam

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
26
Który to dokładnie link do najnowszego Zui by Francko na nugacie z multilangiem? To sie przez twrp wrzuca? Powoli mnie męczy to skakanie po romach, te wszystkie DU, RR, AICP jakoś dziwnie po tygodniu zaczynają miewać problemy z zarządzaniem energią. Procesy typu "System operacyjny Android" lub "System LineageOS" potrafią żreć więcej baterii niż ekran.

Mar 1, 2017
5
2
3
tak, przez TWRP, najlepiej 3.0.2 bo na nowszej czasami wywali bledy lub system nie wstaje z tego co czytałem. Sam rom w moim mniemaniu jest jakoś mało płynny.. ;/ Testuje teraz Cosmica, ciekawe co bedzie.. Znajdziesz go w tym momenci na drugiej stronie forum. jest to ZUI 2.5.344

Jan 8, 2017
125
10
18
27
Tzn gdzie mieli o tym wspomnieć? Na tej liście nic takiego przecież nie umieszczą.
Wcześniej ZUKa tam nie było, a to jest strona globalna Lenovo, a nie wersja na Indie czy Chiny.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
Tak jak myślałem , nougat będzie tylko dla użytkowników Indii czyli znowu walka developerów z kernelem jak to miało miejsce na 2.0133 indyjskim. Dowód to zaproszenie indyjskich użytkowników do programu beta ;) niestety nie doczekamy się globalnego romu dla zuczka na forum właśnie powstał temat z rejestracją do bety , pozdrawiam.

KcprNw

New Member
Oct 25, 2016
13
1
3
20
Poland
Od listopada siedzę na ResurectionRemix 6.0 od Fedora, aktualnie na wersji z grudnia i nie widzi mi się zmieniać go na nic innego. Z przetestowanych przeze mnie romów żaden nie miał tak wiele opcji konfiguracji (sporo więcej od gravitybox), do tego jest stabilny i ma świetny domyślny motyw. Na plus jest też to że kernel obsługuje zarządce Elementalx i scheluder Zen.
Jedynym bugiem na jaki trafiłem jest gubienie ustawień drugiej karty Sim po restarcie, wszystko zmienia się na pierwszą

Feb 25, 2017
65
13
8
Cześć,
Powiedzcie jak jest u Was z działaniem GPS? Ile trzeba czasu na fixa? Siedzę teraz na DU i to jest po prostu jakaś tragedia. Jadąc tramwajem nie potrafi w ogóle go znaleźć, pod golym niebem natomiast łączy się z 15 satelitami i fixa dalej brak. Na innych romach też tak jest? Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 2 i można powiedzieć że tam był instant fix

Feb 26, 2017
83
17
8
Cześć,
Powiedzcie jak jest u Was z działaniem GPS? Ile trzeba czasu na fixa? Siedzę teraz na DU i to jest po prostu jakaś tragedia. Jadąc tramwajem nie potrafi w ogóle go znaleźć, pod golym niebem natomiast łączy się z 15 satelitami i fixa dalej brak. Na innych romach też tak jest? Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 2 i można powiedzieć że tam był instant fix
Na ktorym RU siedzisz ? w 30.03 jest to chyba fixniete. dzisiaj jechalem z yanosikiem i raczej nie zauwazylem problemow

Feb 25, 2017
65
13
8
Na 30.03. No właśnie u mnie coś to nie śmiga :/ Chyba że trzeba czekać bardzo długo na pierwszego fixa, a potem jakoś leci. W każdym razie przy 15 połączonych satelitach to już powinien być fix ze sporą dokładnością.