1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

Discussion in 'Polish' started by kretovsky, Feb 22, 2017.

1. Qtendo

Qtendo Member

AEX 4.6 jak dla mnie najlepszy rom na zuka zaraz obok zui 2.3
    Oreo robi dobre fotki z tego co zauważyłem, ale romy są jeszcze zbyt zbugowane by je używać, poczekam sobie jeszcze i wrzucę jakiś rom na oreo

2. adonim85

adonim85 Member

A mi AEX 4.6 nie przypasował. Bateria mi krótko trzymała na nim. Najlepszy jak dotąd Rom w moim mniemaniu to AICP 13 (Android 8.0).

3. adonim85

adonim85 Member

Zbugowane? Niewiem gdzie. Używam od około miesiąca AICP 13 i nie stwierdzam jakiś większych problemów.

4. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Active Member

a mi jakos zaden oreo nie przypasowal... kazdy sie jara bo nowosc itp ;) i nie dostrzega wielu bolaczek tych romow :)
    przetestowalem wszystkie oreo.. łacznie z tymi ktore nie sa upublicznione nigdzie jak LOS 15, Omni, AOKP, i zaden nie nadaje sie dla mnie do uzytku codziennego... zawsze wracam do Miui 8, lub cos na andku 7

Jeszcze wiele miesiecy trzeba zeby doszlifowac te romy.. jak widze w jakim tempie ida poprawki i jakimi pierdolami sie zajmuja .

a zaraz wyjdzie 8.1 jako nowa baza i od nowa hehe ;)

wady oreo,, zanim ktos sie zdecyduje, niektore wystepuja w kazdym romie, niektore sa specyficzne dla jakiegos romu,
    - gps - porazka, jak juz zlapie łaskawie sygnal to potrafi czesto gubic, niska dokladnosc, brak agps
    - aparat - niby c2api ale starsznie wolno to dziala, polowie ludzi wogle nie dziala, flesz działa jak chce, np w nocy przy lapaniu ostrosci nie doswietla i nie idzie zrobic fotki ladnie,
    - brak wielu funkcji konfiguracyjnych zeby dostosowac rom pod siebie jak bylo to w andku 7
    - w wielu romach nie mozna wybudzic telefonu klawiszem home, trzeba wciskac power button - paranoja, w dodatku developerzy zlewaja prosby uzytkownikow aby dodac ta funkcje
    - czytnik lini papilarnaych - rowniez dziala jak chce, czasami odblokuje szybko, czasami kilka sekund trzeba probowac zeby sie wogle "uaktywnil"
    - problem z powiadomieniami - myslalem ze przez niekompatibilnosc apek przywracanych TB, ale mimo czystej instalacji powiadomienia np z GG, Whatsapp, GMAIL, dochodza z bardzo duzym opoznieniem.
    - niektore powiadomienia nie podswietlaja ekranu np gmail
    - problemy z instalacja romow, niektore potrzebuja najnowszy baseband a i tak potrafia sie dziac cuda, jak znikajaca siec,
    - ludzie narzekaja na problemy z WIFI - u mnie na szczescie dzialalo ok poza romem VALIDUS - tutaj faktycznie wifi odstawialo cudawianki
    - broblemy z bluetooth - moj telefon nie laczy sie ze sluchawkami Skullcandy Wireless Crusher, jak juz sie polacze np z glosnikiem BT to co kilkanascie kilkadziesiat sekund mam efekt "zwolnionego" tempa przy sluchaniu muzyki
    - jesli ktos patrzy na cyferki jak antutu to oreo porazka 90-100 tys pkt
    - wiekszosc romow ma problemy z deepsleep i potrafi przez noc zjesc sporo baterii
    - zdazaly mi sie jakies zwiechy jak czrany ekran jakby lekko podswietlony i pomagal tylko twardy restart
    - samoistne restarty
    - brak konfiguracji przyciskow w wiekszosci romow
    - nie dzialaja aplikacje kamery jak np ta z Miui, Snapit i wiele innych z Nougata
    - w niektorych romach nie da sie przywracac nic w TB

wiecej nie pamietam, bo na tyle mnie wkurwialy te romy ze nie mialem ochoty doszukiwac sie dalej :)

Last edited: Dec 9, 2017 at 2:54 PM
    kretovsky likes this.
  5. ZukZ2Fan

ZukZ2Fan Active Member

obecnie testuje DOT OS 1.1 na andku 7
    dla mnie rewelka :)
    gps mistrz- w koncu custom nougat gdzie mam w budynku dokladnosc do 5 metrow
    szybki plynny rom, wszystko działa,
    nie pytac o baterie bo to mnie nie obchodzi, fona uzywam jako navi i do testowania romow :)

jedyne do czego sie moge doczepic to czcionka zegara na lockscreenie ale to juz moja zdanie tylko, nie wplywa to na funkcjonowanie romu

Share This Page