Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
27
Ja u siebie na każdym z romów czy to official czy custom nie miałem problemów z fixem. Zawsze korzystam z GPS + dane komórkowe i podczas jazdy z Yanosikiem czy też Google Maps nie miałem problemów z GPSem.

Nov 23, 2016
47
8
8
44
Problem fixa to problem romu. Mam du 30.03 i nie łapie. Nie pamiętam ale wydaje mi się, że już od wersji z połowy marca coś nie trybi.

Feb 26, 2017
83
17
8
Btw, tych apek z gapps nie da sie usunac?
ktos wie na jakiej partycji sa instalowane / jaki jest zysk z instalowania wiekszych paczek (np micro, mini itp) - chyba nie zajmuje miejsca na partycji storage, tak ?

Last edited:

KcprNw

New Member
Oct 25, 2016
13
1
3
20
Poland
Instalują sie jako apki systemowe w partycji /system więc można je tak samo usunąć. Co konkretnie zawiera dana paczka możesz sobie przeczytać klikając strzałeczkę przy ich nazwie na opengapps.org
Jeśli jesteś normalnym użytkownikiem to pico wystarczą bo zawierają jedynie apki wymagane do działania Google Play i usług Google
Jak chcesz mieć poza tym lepszą obsługę Google Now i jakieś dodatkowe funkcjonalności których nie ma normalnie w sklepie play tylko są np na Nexusach to możesz pobrać Nano
Nie widzę sensu instalowania pozostałych większych paczek ponieważ dodają jedynie apki które są w Google Play.

Instalowanie mniejszych paczek jest bardziej ekonomiczne, oczywiście o miejsce w /system się nie dba ale dane i cache tych apek zajmują miejsce już normalnie w /data, niektóre z nich są trzymane w RAMie, mogą działać w tle albo uruchamiać się razem z systemem co wydłuża ten proces. Tyczy się to wszystkich apek dlatego najlepiej mieć zainstalowane tylko te których używamy.

AliAkcza

New Member
Apr 14, 2017
4
0
1
Szukam romu z działającym dobrze utouchem. Dzisiaj testowałem unicorna i w miarę szybko chodził lecz utouchem się zacisnął i brakowało mi podstawowych opcji konfiguracji jak chociażby %baterii. Może ślepy i nie znalazłem.

Aktualnie siedzę na 2.5.334st francko i chodzi płynnie, utouch działa wyśmienicie, przetłumaczony dobrze.

Jest coś lepszego? Jedyny - to chyba za duży drain na baterii mam bo szybko spada.

Feb 26, 2017
83
17
8
a ja tam siedze na DU 7.04 i polecam, Utouch OK, % baterii masz w Dirty tweaks / status bar / battery - style text
2 dni na bateri (od 80%) 2h SOT i prognoza na 3 kolejne dni :p (obecnie 55% baterii)

Last edited:
Nov 23, 2016
47
8
8
44
Mam tak samo. Na całe szczęście zrobiłem pelny backup. Po powrocie z 1404 na 0704 gps znowu działa idealnie. Ludzie dyskutują na temat wersji baseband, że niby pomaga zmiana na wersję z zui 1.9. Mam cały czas wersję z zui 2.5 i gps raz działa a raz nie. Tak więc myślę, że kwestia gps jest związana tylko i wyłącznie z ustawieniami w romie.

AliAkcza

New Member
Apr 14, 2017
4
0
1
Mialem zui 2.5.334st i teraz zainstalowalem DU. Gps lapie fixa w budynku po 1-2s (27 satelit) wiec nwm dlaczego u was nue trybi. Wipe dalvik cache nie pomaga?
Swoja droga na zui mialem 12k wiecej w antutu anizeli teraz na DU. ( i to z forcedoze i hebf na extreme)

Sh4dOww

New Member
Feb 12, 2017
22
6
3
23
Coś jest na rzeczy z GPS'em na custom romach tylko nie u wszystkich ja 2 tyg temu robiłem procedure przejścia z DU przez ZUI 1.9.0.44 i z powrotem na DU i GPS wtedy jest bajka (kilka sec fix i 10-20m accu) tylko nie wiem kiedy ale znowu sie cos popsuło a niby tylko 2 update DU byly i wczoraj powtórka z rozrywki GPS tragedia (fix nawet kilka min i jak złapie to sie zgubi i accu ok 200m) z ciekawości próbowałem przez TWRP wgrać rom Bushy, który jest oparty na stocku ale nic to nie dało dopiero znowu wgranie na czysto 1.9.0.44 rozwiązało problem i GPS na najnowszym DU tj. 14.04 znowu śmiga, ale jednak nie uśmiecha mi się tak częste powtarzanie tej procedury :(, tylko nie wiadomo gdzie leży problem. Ale pomimo tego jak najbardziej DU polecam :D

Edit. Dzisiaj w temacie o DU pojawił się sam baseband 2.0.0.79 do pobrania.

Last edited:
Feb 26, 2017
83
17
8
czy ktos jest w stanie polecic cos stabilnego, testuje juz ktoras wersje DU i ciagle cos, pokrotce :
- problem z wakelock (AudioDirectOut)
- problem z Zyroskopem
- GPS - czasami trzeba sie natrudzic, zeby bylo ok
- HD voice - czasami trzeba zmienic baseband :)

zalezy mi na baterii, nie bajerach ;) (ale za stocka dziekuje)

Mar 16, 2017
183
17
18
Testowałem trochę DU -totalny brak GPS nawet nie widział satelit.
Teraz próbuję Lineage fixa łapie 2 sek, ale Utoch ma słabą konfigurację.oba roomy podobne