Opinie na temat używanych ROMów. [ZUK Z2]

May 20, 2017
165
7
18
Posiedziałem kilka dni na zui 3.5 i choć ma status stable to i tak widać że to nadal wczesna wersja.
-aparat robi mało ostre fotki
-czytnik linii papilarnych reaguje słabo tak jak w aosp
-mikro przycięcia animacji
-nagrzewanie się
-szybkie rozładowywanie akumulatora
-brak animacji przy przewijaniu ustawień

Po powrocie na zui 3.1 dopiero poczułem że wykorzystuję pełne możliwości tego telefonu.

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
292
49
28
38
bo te romy oparte na oreo to kaszana :) do tego nakladka ZUI i juz wogle dramat

ja obecnie testuje AEX 5.2 i jak na oreo narazie nie ma sie co czego przyczepic, jedynie poweramp nie trybi ale to juz wina powerampa

ZaqutyTM

New Member
Feb 16, 2018
23
0
1
Da się zainstalować 3.1.161 przez QPST, jak tak to jak? Nie chce przez update.zip bo błąd wychodzi a próbowałem dosłownie wszystkiego.

Jan 2, 2018
40
5
8
Czy plik sam w sobie nazwałeś update.zip czy update? Przy pierwszej opcji i mi wywalało błędy, wystarczyło usunąć z nazwy.zip.

Jul 26, 2017
130
2
18
Plik nazywamy update a rozszerzenie ma miec nazwę zip chodzi o to ze rozszerzenie już jest zip więc zmieniamy nazwę tylko na update

kretovsky

Active Member
Jun 10, 2016
231
27
28
26
Ja siedzę na zui 3.5.261, ogólnie ok a z minusów to:
-aplikacja od sms textra co chwila prosi o to by być ustawiona jako podstawowa, po jej ustawieniu jako podstawowa, zamknieciu textry i odpaleniu spowrotem znów prosi o to ustawienie, efektem czego wszystkie smsy do nas nie docierają :|
-szybko pada bateria, średnio wyciągam 3h SoT gdzie wcześniej ~4h

Jul 26, 2017
130
2
18
Miałem podobnie z handcent sms ale w ustawieniach domyślnej aplikacji sms wyłączyłem wszystkie uprawnienia i zatrzymałem i pomogło dodatkowo z bialych list ja usun z autostartu i Ramu

ZaqutyTM

New Member
Feb 16, 2018
23
0
1
Pytanie, orientuje się ktoś czy SuperSU, najnowsza wersja zakłóca połączenie MTP? Już 2 raz wywaliło mi sterownik mimo, że go posiadam zainstalowanego.

ZukZ2Fan

Active Member
Jan 22, 2017
292
49
28
38
Gdzie w aex 5.2 zmienić rozdziałkę zdjęć na 16:9? Nigdzie nie widzę tej opcji
Zalezy w jakiej apce aparatu przeciez :)
To nie sprawa romu...

W google cam musisz ustawic rozdzielczosc na 10mpx wtedy jest 16:9
Nie da sie ustawic przy 13mpx takiego formatu.. Wynika to ze specyfikacji sprzetu.
Poczytaj troche o optyce to zrozumiesz o co kaman ;)

maciejjuma

New Member
Feb 10, 2018
25
1
3
38
Witam. Chciałbym zainstalować aox 5.2 lecz co chwila wywala mi błędy sklepu Google i innych usług. Mam baseband 1.7.. coś czytałem że trzeba mieć 2... Zainstalowałem i to samo. Miałem aox 5.0 niestabilną i latała pięknie jak dla mnie to najlepszy costumowy ROM. Bardzo bym chciał go mieć z powrotem.

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka