Problem z odblokowaniem bootloadera

Piferman

New Member
Aug 18, 2017
22
1
3
Witam, ostatnio próbowałem odblokować bootloader w moim zuk z2 pro podążając śladem różnych poradników, w tym poradnik na yt rootbloga dot zuk z2 i innych w których robiło się to za pomocą adb. Problem w tym, że kiedy telefon jest w fastboot mode, to nie działa opcja "unlobk bootloader" w narzędziu tool all in one, a adb po wpisaniu linijki "fastboot -i 0x2b4c flash unlock unlock_bootloader.img" wyświetla mi "< waiting for device >". Dodam, że mój zuk nie przyszedł z romem multilanguage, tylko z tym oryginalnym chińsko/angielskim, bo sprzedawca nic do niego nie wgrywał (pudełko było zafoliowane). Mam windows 10

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Last edited:
Jul 26, 2017
130
2
18
Ok już sobie poradziłem okazuje się że kopiowałem nr seryjny i go wklejalem a wystarczyło wszystko wpisać ręcznie i się udało

Jul 26, 2017
130
2
18
Tak dokładnie jak wklejalem nr seryjny i wybierałem email nic do mnie nie przychodziło a jak wybrałem model wpisałem serial ręcznie i email też ręcznie odrazy dostałem komunikat że paczka została wysłana trochę to dziwne ale zadziałało

Jul 26, 2017
130
2
18
Mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o to żeby zrobić kopię zapasową oryginalnego systemu . Wcześniej jak miałem sgs 3 to robiłem kopię systemu z pozycji recovery twrp i wszystkie kopie działały . Czy może orientujesz się czy w zuk 2 jak odblokuje bootloader i wgrane twrp to będę mógł też zrobić kopię oryginalnego systemu bo obawiam się że nie będzie takiej możliwości i stracę ten system

Jun 6, 2017
48
1
8
35
Odblokowanie bootloader spowoduje że będziesz mógł zainstalować twrp i wgrać co będziesz chciał. Samo odblokowanie bootloader nie ma wpływu na system.
A poza tym po co ludzie biorą się za odblokowywanie i znany systemu jak nie mają pojęcia co robią.

Wysłane z mojego ZUK Z2132 przy użyciu Tapatalka

Jul 26, 2017
130
2
18
Wiem po co odblokowuje się bootloadera i ogarniam to tylko nie miałem pewności co do systemu bo na różnych forach różnie pisza i różnie to bywa z telefonami a ja chcę mieć pewność że nie utrace systemu bo chcę zrobić jego kopię tak na wszelki wypadek gdyby mi nie pasowały custom Romy .

Jul 26, 2017
130
2
18
A czy wiesz może jak zrobić kopię oryginalnego systemu. Na sgs3 instalacja twrp nic nie usuwała i można było robić kopię systemu no ale tam nie był zablokowany bootloader