Problem z odblokowaniem bootloadera

Jul 26, 2017
130
2
18
Na polskim forum android był taki gościu JustArchi który napisał kompendium wiedzy na temat sgs3 tam wyjaśnił co do czego i czym skutkuje . To był mocarz taki guru. Może ten telefon ma ktoś biegły co by stworzył takie kompendium wiedzy bo są różne poradniki różnie opisane i niektóre zaprzeczają sobie . Na stronie Lenovo wyczytałem że odblokowanie bootloadera skutkuje resetem systemu . Normalnie reset oznacza przywrócenie ustawień fabrycznych ale czy w tym przypadku tak jest nie wiem na różnych forach są różne informacje. Gościu który opublikował poradnik na YouTube powiedział że po odblokowaniu bootloadera i wgraniu twrp może być problem z wstaniem oryginalnego systemu i on odrazy instaluje custom rom i nie wyjaśnia co się dzieje z oryginalnym system. Piszę tu i zawracam głowę dlatego że nie podejmę żadnych kroków dopuki nie będę miał pewności co czym skutkuje. Jeżeli chodzi o odblokowanie i wgrywanie twrp oraz systemu to nie mam z tym problemu bo to proste czynności a mam doświadczenie z innych telefonów. Ale żeby coś zrobić muszę mieć pewność co się stanie . Bardzo zależy mi żeby zrobić sobie kopię oryginalnego systemu. Jak to będę miał to mogę działać i testować

Jun 6, 2017
48
1
8
35
Zastanawiam się tylko bo nigdy nie miałem przypadku że odblokowanie bootloadera albo wgranie Custom Recovery powodowało jaką ingerencję w zainstalowany system.

Wysłane z mojego ZUK Z2132 przy użyciu Tapatalka

Jul 26, 2017
130
2
18
Nie mam doświadczenia żadnego z tym telefonem pytam tu ludzi co się dzieje po tych czynnościach i nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi a przecież jest sporo osób które to robiły no chyba ze odrazu instalowały custom Romy bez restartu telefonu . Część osób na tym forum pisało że ten system od Chińczyka był najlepszy ale nie mają możliwości powrotu bo nie zrobili kopii systemu ja nie chcę popełnić tego błędu i chce stworzyć kopię systemu . Potem będę mógł go udostępnić dla tych którzy by chcieli powrotu na oryginalny system. Dlatego draże temat sorki jeżeli jestem upierdliwy.

Jun 6, 2017
48
1
8
35
Z romem od chińczyka to jest taki problem że nie wiesz co w nim siedzi. Może w nim być syfu a syfu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Mar 16, 2017
183
17
18
1.jeżeli odblokowujesz tel. to chyba po to by zainstalować custom room.
po wgraniu TWRP masz CZYSTY TELEFON.
2 jeżeli chcesz wrócić na orygnalny room chiński albo indyjski to blokuesz telefon z powrotem i przez program qufil oryginlny stock.
3-chłopie czytaj forum wszystko jest łopatologicznie

Jul 26, 2017
130
2
18
Czytaj ze zrozumieniem przecież wyraźnie pisze że chce zainstalować custom tylko jeżeli nie będzie mi pasował to chce mieć możliwość powrotu do romu od Chińczyka do tego który mam na telefonie a nie do tego co jest dostępny w sieci to są całkiem inny systemy . Dostałem egzemplarz ze spolszczonym romem. Przeczytaj dokładnie moje posty i nie krytykuj bo chyba po to jest to forum żeby nawzajem sobie pomagać . Powiem ci że przeczytałem całe forum i nie tylko to i wszędzie są sprzeczne informacje jedni twierdzą że czyści inni że nie więc ciężko zdobyć wiedzę . O tym wiem że wracając do romu z mojego telefonu zablokuje ponownie bootloadera. Chcę tylko ustalić te informacje o które pytałem j.w. nic więcej z resztą sobie spoko poradzę . Mam duże doświadczenie z innych fonów. Widać że na tym forum niczego sensownego się nie dowiem . Tu co niektórzy tylko krytykować potrafią szkoda czasu spadam z tego forum.

Jul 26, 2017
130
2
18
1. Odblokowanie bootloadera powoduje przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych tak więc system nie jest usuwany .
2. Instalacja twrp nic nie powoduje więc system jest nienaruszony i można śmiało robić kopię zapasową oryginalnego systemu tak na wszelki wypadek

Mar 16, 2017
183
17
18
No to proponuję po odblokowanie nie wrzucać custom rooma tylko uruchomić rygnalny system. Powodzenia.

Wysłane z mojego ZUK Z2131 przy użyciu Tapatalka

Mar 2, 2018
18
0
1
Witam, podepne sie pod temat nie chce tworzyc nowego, więc jak kolega na początku zaczał, mam problem z odblokowanie przeszedlem instrukcje jak na yt i tak przy uzywaniu tool all in one po daniu odblokowania jest sekundowe wlaczenie konsoli cmd i znika, jednak telefon nic nei reaguje , przy uzyciu konsoli cmd i adb wyskakuje mi taka notka
cel raportowany maksymalny rozmiar pobierania 1610612736 bajtów wysyłających 'unlock' (0 KB) ... FAILED (status nie powiódł się (zbyt wiele linków)) zakończony. całkowity czas: 0,030 s
i nie wiem co może być powodem ten sytuacji nie ładuje pliku stery instalowałem z telefonu i sciagane z neta, zuk z 2 pro

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Zainstaluj minimal adb and fastboot , potem w folder adb wrzuć plik unlock_bootloader.img i twrp.img . Otwórz wiersz poleceń w tym folderze . Telefon w fastboot i dalej wg poradnika
fastboot -i 0x2b4c flash unlock _bootloader.img , potem fastboot -i 0x2b4c oem unlock-go

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Telefon się zrestartuje . Czekasz , aż linia pozioma dojdzie do końca i znów się zrestartuje . Wtedy w menu start użyj przycisku ściszania i wybierz bootloader . Teraz instalujesz twrp , fastboot -i 0x2b4c flash recovery nazwa_recovery.img gdzie nazwa revovery ma być taka jaką masz w folderze . Ostatnia oficjalna wersja to 3.2.2-0

Mar 2, 2018
18
0
1
wgrałem mokke ale nie było google play wgrałem pliki pobrane i teraz mam poroblem wyskakuje bład ze aplikacja zatrzymana i zawiesza telefon bo nie moge nic wiecej zorobic, w jaki sposob usunąc to ustrojstwo, badz czy moge jakos całkiem zformatowac telefon?