Πρόβλημα με Οθόνη Αφής Ζ2

georgia89

New Member
Mar 9, 2017
3
0
1
Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα το ZUK Z2 το φεβρουάριο από Gearbest. Πριν κανα μήνα άρχισε να μου κάνει λίγα νερα...και θελω να το φτιάξω γτ κατα τα αλλα το βρηκα τελειο!!!
Στην οθόνη λοιπόν άρχισε να μη λειτουργει καλα το touch (αλλου έπιανε..αλλού όχι ), άνοιγε εφαρμογες μόνο του, πάταγε διαφορα πλήκτρα στα μνμ π εγραφε χωρις να εχω πατησει κατι κλπ. Προχθες λοιπόν, μου επεσε δυστυχως , δεν εσπασε οθονη (μονο το τσαμακι πισω ραγισε) και το προβλημα χειροτερεψε... Τώρα ουτε ανταποκρινεται σε ορισμενα σημεια και πρεπει να παιζω με την περιστροφη οθόνης για να γραψω ενα μήνυμα!
Δεν πείραξα τίποτα μετά την αγορά , είναι με ότι version φόραγε εξ αρχης..δεν εχω περάσει τπτ πάνω γτ δε γνωρίζω.. Το τηλέφωνο ειναι το ZUK Z2 64GB/4GB με Android version 6.0.1 και ZUI version 2.0.093 ST.
Χάλασε η οθόνη ή είναι θέμα κάποιας αναβαθμισης π πρεπει να κανω?

Nikosvsl

New Member
Oct 22, 2016
8
3
3
27
Το είχα πάθει κ εγώ. Παρήγγειλα οθόνη κ την άλλαξα κ μόνος μου κ μια χαρά. Παρήγγειλε κ τα εργαλεία για να αλλάξεις οθόνη

Jun 25, 2017
18
2
3
Το είχα πάθει κ εγώ. Παρήγγειλα οθόνη κ την άλλαξα κ μόνος μου κ μια χαρά. Παρήγγειλε κ τα εργαλεία για να αλλάξεις οθόνη
Φίλε μου μπορείς να μου δώσεις ένα link από πού την πηρεε την οθόνη γιατί δυστυχώς έπεσα πάνω σε πόλη κακή ποιότητα και πέταξα τα λεφτά μου ..σε ευχαριστώ και άλλο παιδί άμα ξέρει να μου πει