ZUK Z2 Pro Strasznie cichy głośnik i rozmowy

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Mam zuk z2 pro 6/128 i ma ufs 2.0 więc to samo co OP3T . Jedyna różnica to snap 820 Vs 821 I NFC . Dlatego pytam , bo mają podobne parametry

Kaga78

New Member
Apr 21, 2018
15
1
3
Kurcze dalej słabo z dźwiękiem jest cichszy niż 1+2 co za lipa i LOS i AEX i RR kurde beznadziejny telefon jak dla mnie szkoda kasy

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Kurcze dalej słabo z dźwiękiem jest cichszy niż 1+2 co za lipa i LOS i AEX i RR kurde beznadziejny telefon jak dla mnie szkoda kasy
Zmiana romu w twrp nic nie zmieni . Napisałem Ci wcześniej , że musisz zainstalować zui 1.9.104 . Przywrócić w ten sposób telefon do stanu pierwotnego . To jest sprawdzone przez setki osób . Zawsze pomaga w przypadku problemów spowodowanych przez różne błędy podczas flashowania custom rom-ów . Możesz , też spróbować przeinstalować persist.img wg tego poradnika
https://zukfans.eu/community/threads/persist-img-versions-flashable-by-twrp-or-fastboot.7519/
ale moim zdaniem instalacja zui 1.9.104 to najlepsze rozwiązanie . Instalacja przez qpst/qfil , blokuje bootloader . Potem aktualizacja do 3.5.344 . Wszystko jest na forum anglojęzycznym .

mar.ur

Active Member
Nov 9, 2017
394
133
43
Jaki był oficjalny rom ? J.polski był ? Jak tak to był tzw shoprom ( zmodyfikowany przez sprzedawcę ) . Jak na tym odblokowałeś bootloader to takie cuda mogą występować . Nie wiem czy to pomoże w tym konkretnym przypadku , może masz wadę sprzętową . Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział . Lenistwo w przypadku tego telefonu nie popłaca .

Kaga78

New Member
Apr 21, 2018
15
1
3
Trochę bawiłem się telefonami do kilkunastu lat nie spotkałem czegoś takiego Złomek miał andka 6.0 z możliwością wybraniaj.polskiego zakupiony na baggood.com

Jest cichy słaba jakość połączeń i głośnika mizerna na topowy model dla mnie żałosne

Sep 27, 2017
81
0
6
Mam podobny problem w swoim żuczku Z2. Słabo mnie słychać. Kilka osób już mi to powiedziało podczas rozmowy ze mną przez ten smartfon, dlatego na razie przestałem używać żuczka (używam na razie Motoroli Moto X4 do czasu kupna z drugiej ręki LG G6 lub Samsunga Galaxy S8). To może być wada systemowa czy techniczna na głośniku/głośnikach? Mam tam wgranego softa AICP android 8.1

Last edited:

Kaga78

New Member
Apr 21, 2018
15
1
3
Witaj u mnie jest poprawa wywaliłem co czysta i od nowa RR ale padł mi po tygodniu brak możliwości dzwonienia, ale jakość rozmów się poprawiła, jednak wróciłem do LOS z pierwszego postu, głos jest czysty w rozmowach dobrze mnie słychać co nie zmienia ze rozmowa przez głośnik jest słaba (głośnomówiący) ten telefon tak ma i tyle sprawdzałem z innym od kumpla, jednak inne telefony mają lepszą jakość głośnika.

Feb 10, 2018
25
1
3
38
Mam podobny problem w swoim żuczku Z2. Słabo mnie słychać. Kilka osób już mi to powiedziało podczas rozmowy ze mną przez ten smartfon, dlatego na razie przestałem używać żuczka (używam na razie Motoroli Moto X4 do czasu kupna z drugiej ręki LG G6 lub Samsunga Galaxy S8). To może być wada systemowa czy techniczna na głośniku/głośnikach? Mam tam wgranego softa AICP android 8.1
Ja tylko słyszę kiepsko na głównym głośniku a na zewnętrznych ok.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

Kaga78

New Member
Apr 21, 2018
15
1
3
U mnie był problem tu i tu poprawiła się jakość rozmów i lekko głośność zewnętrznego ale dupy nie urywa 1+1 czy 1+2 dużo lepszy dźwięk

Feb 10, 2018
25
1
3
38
U mnie był problem tu i tu poprawiła się jakość rozmów i lekko głośność zewnętrznego ale dupy nie urywa 1+1 czy 1+2 dużo lepszy dźwięk
Mam obydwa a nawet wszystkie 1+1 1+2 1+3t i to prawda lepiej słychać.
Zuk to mój drugi i tylko w obecnym jest problem. Chcę go sprzedać i nie chce przypału zrobić ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

Kaga78

New Member
Apr 21, 2018
15
1
3
jak dla mnie zrobiłem formata do zera wgrałem co trzeba i RR 8.1 było ok ale rom się posypał więc wróciłem do LOS 7.1.2 bo najbardziej mi odpowiada głośność satysfakcjonująca - jakość rozmów ok