Zuk Z2

May 20, 2017
34
0
6
Ahoj, kúpil som si Zuk z2 na Slovensku, ale väčšinu času trávim v Českej republike.
Čo sa týka signálu, je vynikajúci a ešte sa mi nestalo, že by som niekam prišiel a nemal by som signál.
OTA funguje stále, ak nemáš root alebo corrupted romku. Ja som musel hneď po zakúpení telefónu ROM preinštalovať, lebo dodávaná veľmi nefungovala. Keď som nahral druhu, všetko už ale fungovalo dobre a telefón sa sám aktualizoval cez OTA až na Android 7 (na ten to ale blblo úplne najviac, cez SDFuse som musel nahrať jednu ďalšiu časť do androidu 6).

Celkovo ale telefón funguje špičkovo aj v našich končinách a je fakt výborný.
Snáď som na všetky tvoje otázky odpovedal. :)
prosimta a co si tam foinstalovaval? mozes poskytnut link? a mozno aj daky postup.. :)

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

May 20, 2017
34
0
6
Opravdu tam mas Miui? A pro který model Xiaomi? Můžeš to trochu rozvést, jak si to tam dostal?

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

Já mám Z2 a ROM 2.5.134 ST - je to čínská s angličtinou bez dalších jazyků a Google app. Ty jsem tam dostal dost krkolomné způsobem, ale jiz vše je funkční. Akorat mne štve systémové písmo, které nelze nahradit. Ota se tváří funkční - ale čas ukáže.
nazdar akurat vsera som si menil styl pisma... ved je hned v menu... ale asi si myslel ze sa ti tam neda nastavit nic co by ti vyhovovalo.

May 20, 2017
34
0
6
Nejdřív jsem nainstaloval skrz QPST čínskou ofiko romku, ale bylo to hrozný - jednak neúplný překlad (myslím čínština ne angličtina... :)) a bylo to i po hard resetu pomalé (60k antutu score), a celkově se mi to čínské ZUI moc nelíbilo. Tak jsem tam nahrál stejně přes QPST ofiko indickou ROM a skrze VPN bez problému natahal nejnovější update 2.5.104 ST (android 7 nougat) - jsem nadšenej. ROM je hodně postavená na čistém androidu - aplikace jako telefon, zprávy, kalkulačka, hodiny atd. jsou stock android, což osobně dost oceňuji. Fotky super kvalita. Výdrž baterky taky hodně pěkná (aktuálně mám 58% nabito a ukazuje to 2,5 hod SOT, a to jsem včera hrál hry, hodně na wifi a i navigaci jsem zapnul). A antutu ukazuje 139k, což je podle mě dost slušný výsledek ;).
Takže za mě zatím maximální spokojenost a zůstanu na stock romkách dokud to půjde. Za 4600 Kč jsem dostal krásný, rychlý a vcelku i kompaktní telefon. Co víc si přát :))
pls mas niekde este link na tu indiansku romku?

May 20, 2017
34
0
6
ja som si tam flashoval zui 2.5 CN cez nejaky flash tool ale prave som chcel skusit tu India rom koli absencii CN jazyka .Navyse mam problem so synchronizaciou Gmailu , mate tiez niekto problem ze to dost neskoro alebo aj vobec neoznamuje novy mail?
nazdar... kedzexsom presiel na stock rom.. momentalne 2.5.462 st tak mi tiezxprestali fungovat vsetky notifikacie naramok xiaomi mi prestal spolipracovat.. zistil som problem... ide o safecenter... vypnut ani unistal nejde a tak

May 20, 2017
34
0
6
tak vcera som skusil manualne update na android 8 oreo... a cuduj sa svete je tam dokonca to menej bolelo ako som myslel... :)

teraz je tam verzia 3.5.259 a ked ju chcem updatenut na verziu 3.5.300 alebo vyzsiu tak mi to skonci chybou...

updatoval som to len sposobom ze som stiaho ota a vo forme update.zip hodil do fonu a cez recovery som to updatol... ma stym niekto skusenosti preco to nechce update dokoncit

May 20, 2017
34
0
6
Ahoj. Ja mám teraz 3.5.316.
Treba to spraviť podľa návodu na stránke cez VPN Transocks.
Vdaka.. vyslusal som si hned stiahnut tu vpn apku a naskocil update.. tak snad to bude lepsie ako to bolo

May 20, 2017
34
0
6
Ahoj. Ja mám teraz 3.5.316.
Treba to spraviť podľa návodu na stránke cez VPN Transocks.
Sorry... A tiez ti ten security robi problem s notifikaciami? Som musel ponastavobat skoro vsetky apky aby ich nevypinal lebo mi nechodili spravi

Stefan

New Member
Jul 30, 2016
5
1
3
45
Čo sa týka aplikácií tie ktoré potrebujem aby bežali na pozadí (mail, viber, budík atď) dal som na "Protection List" a zatiaľ mi všetko ide.
Čo sa týka baterky tak čo je viem.
V robote každý deň nabíjam a vydrží do ďalšieho dňa.
Moc som to doteraz nesledoval.

May 20, 2017
34
0
6
Čo sa týka aplikácií tie ktoré potrebujem aby bežali na pozadí (mail, viber, budík atď) dal som na "Protection List" a zatiaľ mi všetko ide.
Čo sa týka baterky tak čo je viem.
V robote každý deň nabíjam a vydrží do ďalšieho dňa.
Moc som to doteraz nesledoval.
A na 3.5.316 si prechadzal z akej verzie... Ze mozno uz moj zaklad je na prd.. a mas to rootnute bootloader mas este zamknuty??

Stefan

New Member
Jul 30, 2016
5
1
3
45
Ahoj.
Root - nie
Bootloader - zamknutý
Firmware vždy len originál a prechádzal som z 3.5.300.

A takto to vyzerá s mojou baterkou dnes od 10:00
Screenshot_2018-03-22-18-39-06-0432185191.png

Eclipse

New Member
Jan 22, 2017
5
1
3
21
Hello skusal uz niekto zui 3.5.376?

Zdravím. Akurát pred 2 dňami som si to do telefónu nahodil a môžem povedať, že funguje trochu lepšie ako predtým. Baterka drží približne rovnako (stále je to celkom slabá vydrž), ale animácie sú plynulejšie a celkovo ide telefón lepšie

May 20, 2017
34
0
6
Tak ja mam este verziu 3.1.194 lebo ta 3.5i sa mi zdala strasna na vydrz baterky skusal som teda len 3.5.316 ale to bola katastrofa za 8 hodin necinnosti sa vybil.. a to som nahral dva krat od 1.9 a faktory restart...no tak skusim zajtra prinajhorsom pojdeme zase od 1.9
Zdravím. Akurát pred 2 dňami som si to do telefónu nahodil a môžem povedať, že funguje trochu lepšie ako predtým. Baterka drží približne rovnako (stále je to celkom slabá vydrž), ale animácie sú plynulejšie a celkovo ide telefón lepšie

Stefan

New Member
Jul 30, 2016
5
1
3
45
Ahoj. Nerob to.
Aplikácie na pozadí prestávajú fungovať (viber, whatsap, Gmail, VPN), všetko ráno musím nanovo púšťať. Nepomáha ani nastavenie autoštartu ani nastavenia na protection liste.
Zatiaľ som neprišiel na to ako to spojazdniť.

May 20, 2017
34
0
6
Ahoj. Nerob to.
Aplikácie na pozadí prestávajú fungovať (viber, whatsap, Gmail, VPN), všetko ráno musím nanovo púšťať. Nepomáha ani nastavenie autoštartu ani nastavenia na protection liste.
Dobre ze som to teda vcera nespravil... BTW ako je mozne ze vydaju aktualizaciu ktora ochromi 3/4 systemu? a to som si myslel ze 3 mesiace ci kolko po uvedeni prveho orea ze to bude uz vychitane... no okey.. vdaka za varovanie...

May 20, 2017
34
0
6
Ahoj. Nerob to.
Podarilo sa vyriesit? Reinstal apk? Stiahnutie inych verzii??